Meet the scientist program

A Magyar Innovációs Szövetség két és fél éve elindította a Meet the scientist programot, a Magyar Fulbright Egyesülettel és az Amerikai Egyesült Államok Nagykövetségével együtt. Célja a műszaki és természettudományok, illetve az amerikai tanulmányi lehetőségek népszerűsítése a  magyar középiskolások körében.

A tavaszi félév hetedik előadását március 20-án, 9.40-től tartják tanintézetünkben. Az előadó Kiss Attila, okl. geológus mérnök, okl. geodéziai szakmérnök, környezetvédelmi tanácsadó, a Márványhegy Környezetvédelmi és Mérnöki Szakértő Bt. ügyvezető igazgatója, korábbi Fulbright-ösztöndíjas lesz.

Az előadást követően a Csodák Palotája munkatársa mutat be látványos kísérleteket a diákoknak.

A rendezvényhez kapcsolódva működik a program honlapja (www.meetthescientist.hu) is, ahol megtekinthetők az előadásoknak a fotói és a videói is. Aktív a program Facebook csoportja (facebook.com/meetthescientist) is.