Inger Mira mindent vitt… és hozott!

Nagy örömünkre szolgált, hogy Inger Mira 12. N osztályos tanulónk bejutott a Szépírás a kézírás országos középiskolai verseny döntőjébe.

A felhívásra 216 pályamű érkezett, melyből 41 pályázót hívott be az előzsűri a csepeli Weiss Manfréd Szakközépiskolában megrendezett döntőbe.

Mira lelkesen érkezett a megmérettetésre, ahol egy óra alatt kellett hibátlanul, a legszebb kézírásával lemásolnia a kapott szöveget. A verseny utáni hosszú szünetben kalligráfusok előadásait hallgattuk és várakoztunk a végeredményre.

Késő délután lett meg az eredmény: Mira 1. helyen végzett a szépíró versenyen!

Nagyon boldog volt, büszkén vette át a sok-sok jutalmat.

A helyezések után Buzogány Dezső kalligráfus különdíjat adott át a legtehetségesebb szépírónak.

Mirát ismét szólították, a különdíjat is ő érdemelte ki. Mivel nem számított rá, talán ennek a díjnak örült a legjobban.

Nagyon boldogan és büszkén távoztunk a versenyről! Gratulálunk, Mira, sok sikert kívánunk a továbbiakhoz!

Rádi Mónika

szabadidő-szervező