Mező Ferenc Szellemi Dákolimpia, Vác – 2015.

Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia V-VI. 2014/15. tanév

A középiskolások körében népszerű internetes verseny 7 fordulóból állt, ahol iskolánk 11. B. osztályos tanulói versenyeztek (online ) hétről hétre. A csapat tagjai: Molnár Márk, Koczkás Kornél, Marokházi Márk, Dobrodinszki István Bátor (Cziblik Krisztián, Hernádi Bálint)

A megadott szakirodalom és az internetes tudásuk alapján, diákjaink bejutottak az elődöntőbe. (2 max. pontos eredmény után)

A helyi fordulók után elérkezett az elődöntő napja Vácon, a Boronkay György Műszaki Szakközépiskolában. Csapatunk izgatottan készült a versenyre, ahol már csak a lexikális tudás számított. A verseny egy kötelező prezentációval kezdődött minden csapat számára, 3 percben. Molnár Márk ügyesen oldotta meg ezt a feladatot.

Rövid szünet után, 7 fordulón keresztül feladatlapokat oldottak meg a csapatok, több-kevesebb sikerrel. A zsűri elnöke Wichmann Tamás kilencszeres kenuvilágbajnokunk volt.

Iskolánk csapata a X. helyen végzett az országos elődöntőn.

Felkészítő tanárok: Rádi Mónika, Szeredai László

Gratulálunk!