nav-left cat-right
cat-right

Iskolánk letölthető felvételi tájékoztatója

A középfokú építőipari oktatás több mint 120 évre visszanyúló története nagyrészt megegyezik iskolánk múltjával. Az 1879-ben létrejött Állami Közép Ipartanodától kezdve számos kiváló tanintézet tekinthető intézményünk elődjének, mely ipariskolák közül először a magasépítési tagozat önállósította magát Állami Felsőépítő Ipariskola néven. Az 1950-es években az I. kerületi Szabó Ilonka utcában kezdett működni iskolánk tulajdonképpeni jogelődje. 1968-tól Építőipari, Épületgépészeti és Építőanyagipari Szakközépiskolaként működött, majd tíz év múlva Vági István Építőipari Szakközépiskola néven vált a főváros egyik legnevesebb középfokú oktatási intézményévé. 1997-től intézményünk Schulek Frigyes Kéttannyelvű Építőipari Műszaki Szakközépiskola néven folytatja jogelődjei színvonalas tevékenységét. 2000. augusztus 1-jétől az iskola a Mosonyi utcában működik. A főváros egyik legjobban megközelíthető helyszínén, a Keleti pályaudvar szomszédságában lévő felújított, a legmodernebb oktatási követelményeknek megfelelő iskolaépületben elismerten magas színvonalú általános képzést és szakmai oktatást biztosítunk.

Részletes felvételi tájékoztatónk az alábbi ikonra kattintva tölthető le, illetve tekinthető meg:
Felvételi tájékoztató