nav-left cat-right
cat-right

IFJÚ KÉPZŐMŰVÉSZEK TALÁLKOZÓJA

A Kondor Béla Közösségi idén tizenhetedik alkalommal hirdette meg országos pályázati kiállítását, mellyel a 14–18 éves korosztályt szólították meg. A Gyermek és Ifjúsági Művészeti Találkozók 2017. c. rendezvényükre nagy lelkesedéssel készültek a Schulek rajzszakkör ifjú tehetségei.

A kiállítás megnyitó ünnepséget március 7-én délután 5 órakor rendezték a Kondor Béla Közösségi Házban. A programsorozatot megnyitotta: Galgóczy Zoltán alpolgármester. Az alkotásokat értékelte és a kiállítást megnyitotta: Varga Ferenc, médiaművész. Divatbemutatóval közreműködtek a Jelky András Iparművészeti Szakgimnázium diákjai.

Ezúton szeretnék iskolánk nevében gratulálni minden pályázónak és a szervezőknek. Munkájuknak köszönhetően a látogató közönség, átfogó képet kaphat a tizenéves korosztály újszerű, kortárs, vizuális értékeiről.

Iskolánkból 20 tanítványom 27 pályaművét neveztem be a kiállításra. A mappa összeállításában szerepet kapott az 56-os emlékév alkalmából meghirdetett rajzpályázatom és a tavalyi évben rendezett Magyar Olimpikonok c. iskolai tárlat képanyaga.

A Zsűri döntése alapján, a Képzőművészeti kiállításra beválogatták:

Bodóczki Ágnes (9. Kny osztály)

Endes Nikoletta (12. A osztály)

Németh Norbert (10. B osztály)

Pauli Balázs (9. N osztály)

Kolozsvári Zoltán (12. A) fényképeit a Fotóművészeti tárlaton mutatják be, 2017. április 11-én, kedden 17 órakor.

Köszönet a többi pályázónak:

 

Hulényi Bertalan, Simon Sára, Magony-Péterffy Gergely, Kulcsár Gergely, Nagy Vencel (9. Kny), Punka Enikő, Vella Kristóf (9. N), Papp Dániel (10. B), Orsó István (10. A), Tatai Mihály Tamás, Vígh Roland István (10. N), Nguyen Thu Hang, Vajda László (12. A), Ungvárszky Szabolcs (12. N), Nagy Enikő (14. F).

 Galéria: itt

 

A kiállítás megtekinthető: 2017. március 28-ig

Cím: 1181 Budapest, Kondor Béla sétány 8.

 

Budapest, 2017-03-09

 

Opánszki Tamás

rajztanár